L’RCTB-1899 segueix funcionant com sempre gràcies al seu projecte de reaprofitament d’aigües

08/02/2024

Cada gota d’aigua compta. Fem-ne un consum responsable!

El passat 1 de febrer, la Generalitat de Catalunya va decretar l’estat d’emergència I per sequera, un fet que comporta una sèrie de mesures restrictives en l’ús de l’aigua, tant domèstica com de les instal·lacions esportives. No obstant, aquestes restriccions no afecten el Reial Club de Tennis Barcelona-1899 ja que la nostra entitat fa ús d’aigua regenerada gràcies al projecte de regeneració d’aigües grises inaugurat recentment.

Així, tant els nostres socis i alumnes de les diferents Escoles com els equips que visiten l’RCTB-1899 per a les diferents competicions, poden seguir fent ús de les dutxes i també es poden seguir regant les pistes i els jardins.

No obstant, fem una crida a l’ús responsable de l’aigua ja que cada gota compta.

https://dogc.gencat.cat/ca/document-del-dogc/?documentId=977626