L’equip de pàdel masculí de 1a categoria, finalista del Campionat de Catalunya

pàdel
26/02/2020

Des del divendres 21 de febrer al diumenge 23 de febrer es va disputar a les pistes del CT Reus Monterols el Campionat de Catalunya Absolut per Equips de 1a Categoria.

El nostre equip masculí va assolir la final després d’imposar-se al CT La Salut per 4-1 en els quarts de final i de superar també 4-1 al Cercle Sabadellès en les semifinals. En la gran final, però, el RC Polo es va acabar imposant al nostre equip per 3-2.

Els jugadors de l’RCTB-1899 que van participar en les eliminatòries van ser: Enric Sanmartí, Anton Sans, David Luque, Uri Botello, Christian Fuster, Toni Bueno, Jordi Juan, Ferran Bueno, Fede Vives, Oscar Tupayachi.

Pel que fa al campionat femení, les nostres noies van arribar fins a semifinals, on van caure enfront el CT Tarragona (4-1). El nostre equip va estar representant per les jugadores Ana Pérez, Nuria Montero, Silvia Navarro, Marta Cano, Marta Rexach, Gisela Riera, Ninoska Souto, Sonia Alves, Aurea Castella, Marisa Sánchez-Vicario i Alba Gamell.