L’equip femení revalida el títol en el Campionat d’Espanya MAPFRE Absolut per Equips

26/10/2019

El nostre equip femení s’enfrontava, avui dissabte, al Club Tenis Chamartín en la final del Campionat d’Espanya MAPFRE Absolut per Equips, i com l’any passat i enfront el mateix rival, les nostres jugadores no han fallat i han revalidat el títol a les pistes del Reial Club de Polo de Barcelona.

El nostre equip s'ha imposat per 3-1. Rosa Vicens ha estat la primera jugadora en obtenir la victòria en el seu enfrontament. La jugadora balear ha guanyat còmodament a Rocío De la Torre per un doble 6-1. Minuts després, a la pista del costat, Marina Bassols no podia emular a la seva companya i veia com el partit se li escapava davant Olga Sáez (6-1, 6-4). La final estava igualada 1-1 però a les nostres jugadores no els va tremolar el pols. Primer Guiomar Maristany, assolia el 2-1 en imposar-se per 6-1 i 7-5 a Maria Gutiérrez Carrasco que en el segon set va fer patir de valent a la nostra jugadora, que tot i així no permetre cap ensurt i va evitar el tie-break. I en el quart partit, i que va resultar definitiu, Arantxa Rus va obtenir el tercer punt en vèncer amb autoritat a Cristina Bucs per 6-2, 6-3.

Amb la victòria es va desfermar l’alegria entre les nostres jugadores que amb el d’avui ja suma 30 campionats d’Espanya en 47 participacions.

L’RCTB-1899, capitanejat per Carlos Gómez i Marc Parallés, ha estat format per les següents jugadores: Guiomar Maristany, Marta Custic, Rosa Vicens, Arantxa Rus, María José Martínez, Laura Pigossi, Marina Bassols, Júlia Payola, Carlota Martínez i Ane Mintegi.

Moltes felicitats a totes, campiones!